Aizmirsu paroli

Mans e-pasts
 

LTV1

Sabiedriski aktuālu notikumu atspoguļojumi, vērienīgu kultūras un izklaides pasākumu tiešraides, starptautisko notikumu pārraides. Dokumentālie raidījumi, kultūras un reliģijas raidījumi, pārraides bērniem un jauniešiem, filmas, seriāli un ziņas. LTV 1 vienmēr ir kultūras attīstības epicentrā.

 • 00:50

  Daudz laimes, jubilār! (Daudz laimes, jubilār!)

  Daudz laimes, jubilār! (Daudz laimes, jubilār!)

  Daudz laimes, jubilār!

  Kādu brīdi pēc 40. dzimšanas dienas sarunu raidījumā "Daudz laimes, jubilār!" – Jaunā Rīgas teātra aktrise un režisore Kristīne Krūze-Hermane. Kristīne aktiermeistarības studijas beigusi 2007. gadā un savu pirmo – Klēras – lomu izrādē "Aristokrāti" nospēlējusi Nacionālajā teātrī. Plaša publika Kristīni Krūzi iepazina režisora Viestura Kairiša filmā "Tumšie brieži" (2006), kurā jaunajai aktrisei bija Rias loma, kas bija arī viņas pirmā lielākā kino pieredze. Šķiet, ka Kristīne ir ļoti dinamisks cilvēks, viņai nav trūcis drosmes aiziet no štata aktrises darba Jaunajā Rīgas teātrī, lai meklētu sevi psiholoģijas studijās, tagad jau maģistra līmenī. Studiju laikā viņa sākusi strādāt arī režijā, ko joprojām turpina. Ne reizi vien šarmantā māksliniece ir izteikusies, ka būt blakus tāda mēroga personībai, kāds ir viņas vīrs Alvis Hermanis, ir gan skaisti, gan izaicinoši. Ne mazāks izaicinājums ir attīstības ceļu mākslā un psiholoģijas studijas savienot ar trīs bērnu mammas slodzi. Pati savu agrās jaunības laiku aktrise atceras kā grūtu periodu, kad bijusi "ļoti nemierīgs pusaudzis". Kristīne ir ļoti atklāta pašanalīzē, sakot, ka nenovēl tādu "destruktīvu trakošanu" nevienam, vienlaikus arī atzīstot, ka katrai "trakošanai" ir cēlonis. Arī aiz katras ikdienišķas rīcības ir cēlonis, kas jāsaprot un jāierauga gan mūsu ģimenes locekļos, gan līdzcilvēkos, gan arī lugas varoņos. Mīlestība tāpat kā izpratne ir izglītības jautājums un darbības vārds.

 • 01:30

  1:1. Aktuālā intervija (1:1. Aktuālā intervija)

  1:1. Aktuālā intervija (1:1. Aktuālā intervija)

  1:1. Aktuālā intervija

  Raidījumā "1:1" [viens pret vienu] satiekas sabiedrībā zināma personība un žurnālists. Raidījums skaidro, analizē un ļauj izprast sabiedrībai nozīmīgas norises visdažādākajās dzīves jomās Latvijā un pasaulē, izprast personības nozīmīgumu, atbildību šo procesu virzībā. Viesi izvēlēti, ņemot vērā tā brīža aktualitātes vai arī konkrētās personas iespējamo ietekmi uz notikumiem nākotnē, – valsts pirmās amatpersonas, biznesa, kultūras un nevalstiskā sektora pārstāvji. Raidījumu vada žurnālists Gundars Rēders.

 • 02:20

  Lielās patiesības (Lielās patiesības)

  Lielās patiesības (Lielās patiesības)

  Lielās patiesības

  Ko mūsdienu pasaulē nozīmē būt kristietim, būt piederīgam kristīgajai tradīcijai? Kādi ir kritēriji? Vai obligāti ir jāpieder kādai kristīgajai draudzei, regulāri jāapmeklē baznīca? Vai jābūt kristītam? Vai jāpārzina Svētie Raksti? Runāsim arī par kristietības vietu nākotnes sabiedrībā.

 • 02:50

  Kas notiek Latvijā? (Kas notiek Latvijā?)

  Kas notiek Latvijā? (Kas notiek Latvijā?)

  Kas notiek Latvijā?

  Diskusijas un intervijas par sabiedrībai nozīmīgām norisēm. Vada žurnālists Jānis Domburs.

 • 04:20

  Sporta studija (Sporta studija)

  Sporta studija (Sporta studija)

  Sporta studija

  Par jaunākajām sporta aktualitātēm vēstīs Latvijas Televīzijas Sporta redakcija. "Mūsu uzņemtais virziens izsakāms neformālā sauklī "sports sabiedrībai!". Šis virziens tika uzsākts jau iepriekš ar "Tautas sporta" sižetu sērijām un sporta laukumu kampaņām. Turpmāk LTV Tautas sporta sižeti būs tradicionāla "Sporta studijas" sastāvdaļa. "Sporta Studiju" vadīs rūdītie sporta žurnālisti Dāvids Ernštreits un Reinis Ošenieks, kā arī jaunās sporta žurnālistikas zvaigznes Andris Auziņš, Matīss Timofejevs un Raimonds Gekišs. "Sporta studijas" aktualitātēm sekojiet https://www.facebook.com/LTVSportaStudija.

 • 05:05

  Aizliegtais paņēmiens (Aizliegtais paņēmiens)

  Aizliegtais paņēmiens (Aizliegtais paņēmiens)

  Aizliegtais paņēmiens

  Lai uzzinātu par kāda notikuma patiesajiem apstākļiem vai iesaistīto personu nodomiem, raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" komanda informācijas iegūšanai izmanto visdažādākos izmeklējošās žurnālistikas paņēmienus un žanrus – eksperimentus, testus, provokācijas, padziļinātus pētījumus, arī anonīmas intervijas. Žurnālisti padziļināti pēta un skatītājiem atklāj sociālpolitiskus tematus, kas ne vienmēr tiek izcelti citos medijos. Raidījums atklāj un atmasko, atsevišķos gadījumos sauc pie atbildības iesaistītās personas, norāda uz likumu nepilnībām, aicina mainīt pastāvošo kārtību, ja tā ir pretrunā sabiedrības interesēm. Raidījumu vada LTV Ziņu dienesta žurnālists Guntis Bojārs.

 • 06:00

  Latvijas Republikas valsts himna (Latvijas Republikas valsts himna)

  Latvijas Republikas valsts himna (Latvijas Republikas valsts himna)

  Latvijas Republikas valsts himna

 • 06:02

  Ķepa uz sirds (Ķepa uz sirds)

  Ķepa uz sirds (Ķepa uz sirds)

  Ķepa uz sirds

  Informatīvi izklaidējošs raidījums visai ģimenei par dzīvnieku pareizu kopšanu un audzināšanu, speciālistu padomiem un ieteikumiem, kā arī dzīvnieku aizsardzības jautājumiem un daudzām citām aktuālām tēmām.

 • 06:30

  Rīta Panorāma (Rīta Panorāma)

  Rīta Panorāma (Rīta Panorāma)

  Rīta Panorāma

  "Rīta Panorāma" – ēterā no pl. 6.30 – 8.30, iepazīstinot ar jaunāko informāciju par Latvijas un pasaules notikumiem un to attīstību, kā arī izvērtējot aizvadītās diennakts aktualitāšu nozīmību. "Rīta Panorāma" piedāvā arī jaunākās sporta aktualitātes, laika prognozi un sarunas ar studijas viesiem.

 • 08:35

  Mīlas viesulis (Mīlas viesulis)

  Mīlas viesulis (Mīlas viesulis)

  Mīlas viesulis

  Ariānai izdodas sarunāt drīzu laulības ceremoniju. Viņa nolemj to paziņot Lijai un izprovocē viņu. Zonnbīhleri vēlas solidarizēties ar Liju un domā neierasties Roberta kāzās. Gerijs noklausās abu sarunu un nodomā, ka Širīna precas ar Heningu. Pauls uztic Kristofam savu noslēpumu. Kristofs iesaka uzticēties Konstancei. Kad Konstance iepazīstina Paulu ar Heninga vecākiem, viņš baidās no atkārtotas lēkmes.

 • 09:30

  Sešas māsas (Sešas māsas)

  Sešas māsas (Sešas māsas)

  Sešas māsas

  Seriāls stāsta par sešu spāņu ģimenes māsu dzīvi un grūtībām pārņemt ģimenes tekstila biznesu pēc tēva nāves 1913. gadā. Seriāla darbība risinās Madridē, Spānijā, no 1913. līdz 1917. gadam. Adela Silva ir vecākā māsa, kura pieņem lielāko daļu lēmumu. Viņa ir dāsna, mīloša un laipna atraitne, kura uzskata, ka mīlestība pie viņas durvīm vairs neklauvēs. Blanka ir skaista, eleganta un izglītota, saderinājusies ar baņķieri Rodolfo. Diana Silva ir uzņēmīga un aizvieto tēvu rūpnīcas priekšgalā. Viņa uzskata, ka sievietes tiek nepietiekami novērtētas. Fransiskai Silvai ir sapnis dziedāt izmeklētas auditorijas priekšā. Selija vēlas turpināt mācības, rakstīt un apskatīt pasauli. Elisa Silva ir jaunākā māsa. Viņa ir izlutināta, viegli aizkaitināma un nenobriedusi. Viņa sapņo atrast labi situētu vīrieti, ar kuru nodibināt ģimeni. Pēc tēva nāves māsām ir jāuzņemas atbildība par viņa uzņēmuma vadīšanu sabiedrībā, kurā sievietēm nav balsstiesību.

 • 10:30

  Medmāsa Betija (Medmāsa Betija)

  Medmāsa Betija (Medmāsa Betija)

  Medmāsa Betija

  Franks vienā dienā ir kļuvis par tēvu gandrīz pieaugušai meitai Emīlijai. Meitene nespēj tik ātri pieņemt šo neparasto situāciju – viņas māte pēc kāda negadījuma ir nonākusi komā un pēkšņi ir uzradies nekad iepriekš neredzētais tēvs Franks. Par laimi, tuvumā ir Betija, kas palīdz Frankam un Emīlijai atrast ceļu vienam pie otra. Tikmēr Franks pats kļūst par padomnieku kolēģa Tobiasa attiecību jautājumā un mudina viņu nepadoties, bet mēģināt vēlreiz tuvoties Zannei pēc neveiksmīgā randiņa. Diemžēl arī Aleksanderam fon Arnštetam ilgi gaidītais vakars ar Hannu un viņa draugiem izvēršas ne tik veiksmīgs, kā bija iecerēts, un Hannai tas pat rada bažas par viņu attiecību nākotni.

 • 11:15

  Teātris.zip (Teātris.zip)

  Teātris.zip (Teātris.zip)

  Teātris.zip

  Teātra muzejā pirms Nacionālā teātra izrādes "Mežainis" ar Ojāru Rubeni sarunājas režisors Valters Sīlis, izrādes aktieri, kuri atveido Jāni jaunībā un lielākā vecumā – Kaspars Aniņš un Uldis Dumpis, un vēsturnieks, kurš visdetalizētāk ir pētījis mežabrāļu kustību Latvijā – Zigmārs Turčinskis.

 • 11:45

  Mežainis (Mežainis)

  Mežainis (Mežainis)

  Mežainis

  1944. gadā Jāni Pīnupu iesauca Sarkanajā armijā. Viņš piedalījās divās kaujās un dezertēja, atgriežoties mājās. No tā brīža viņš vairāk nekā piecdesmit gadus slēpās no varas iestādēm un svešām acīm. Par viņa eksistenci bija zināms tikai viņa brāļiem un māsai. Sākotnēji viņš dzīvoja mežā, bet, uznākot aukstākam laikam, iekārtoja sev slepenu zemnīcu pie radu saimniecības. Viņa patvērums bija arī vairāki bunkuri mežā. Savu patvērumu viņš pameta tikai pusgadu pēc tam, kad Krievijas karaspēks bija pametis Latviju, – 1995. gadā. Tāds ir pamats Jāņa Baloža lugai "Mežainis", kuru vispirms Kauņas Nacionālajā drāmas teātrī, bet pēc dažiem gadiem arī mūsu Nacionālajā teātrī iestudēja režisors Valters Sīlis.

 • 14:42

  Zinātnes noslēpumi (Zinātnes noslēpumi)

  Zinātnes noslēpumi (Zinātnes noslēpumi)

  Zinātnes noslēpumi

  Dažādas mūsu ikdienā ierastas darbības un notikumi, izskaidroti no zinātnes viedokļa.

 • 14:55

  Šodienas jautājums (Šodienas jautājums)

  Šodienas jautājums (Šodienas jautājums)

  Šodienas jautājums

  No pirmdienas līdz ceturtdienai 20:35 LTV1 demonstrē diskusiju raidījumu "Šodienas jautājums", kurā tiek analizēts un skaidrots kāds no attiecīgās dienas svarīgākajiem notikumiem. Koncentrēti, neieslīgstot liekvārdībā, raidījuma dalībnieki runā tiešām par būtiskāko! Operatīvi reaģējot uz aktuālajiem dienas notikumiem, studijā tiešraidē tiekas dažādu jomu eksperti un politiķi.

 • 15:15

  Krustpunktā (Krustpunktā)

  Krustpunktā (Krustpunktā)

  Krustpunktā

  Visvairāk klausītais Latvijas radio raidījums "Krustpunktā" redzams arī Latvijas televīzijas ēterā. Ne tiešraidē, bet ar nelielu nobīdi, iespējams sekot līdzi gan aktuālajām intervijām, gan klausītāju uzdotajiem jautājumiem un amatpersonu atbildēm.

 • 16:10

  Sešas māsas (Sešas māsas)

  Sešas māsas (Sešas māsas)

  Sešas māsas

  Seriāls stāsta par sešu spāņu ģimenes māsu dzīvi un grūtībām pārņemt ģimenes tekstila biznesu pēc tēva nāves 1913. gadā. Seriāla darbība risinās Madridē, Spānijā, no 1913. līdz 1917. gadam. Adela Silva ir vecākā māsa, kura pieņem lielāko daļu lēmumu. Viņa ir dāsna, mīloša un laipna atraitne, kura uzskata, ka mīlestība pie viņas durvīm vairs neklauvēs. Blanka ir skaista, eleganta un izglītota, saderinājusies ar baņķieri Rodolfo. Diana Silva ir uzņēmīga un aizvieto tēvu rūpnīcas priekšgalā. Viņa uzskata, ka sievietes tiek nepietiekami novērtētas. Fransiskai Silvai ir sapnis dziedāt izmeklētas auditorijas priekšā. Selija vēlas turpināt mācības, rakstīt un apskatīt pasauli. Elisa Silva ir jaunākā māsa. Viņa ir izlutināta, viegli aizkaitināma un nenobriedusi. Viņa sapņo atrast labi situētu vīrieti, ar kuru nodibināt ģimeni. Pēc tēva nāves māsām ir jāuzņemas atbildība par viņa uzņēmuma vadīšanu sabiedrībā, kurā sievietēm nav balsstiesību.

 • 17:10

  Mīlas viesulis (Mīlas viesulis)

  Mīlas viesulis (Mīlas viesulis)

  Mīlas viesulis

  Ariānai izdodas sarunāt drīzu laulības ceremoniju. Viņa nolemj to paziņot Lijai un izprovocē viņu. Zonnbīhleri vēlas solidarizēties ar Liju un domā neierasties Roberta kāzās. Gerijs noklausās abu sarunu un nodomā, ka Širīna precas ar Heningu. Pauls uztic Kristofam savu noslēpumu. Kristofs iesaka uzticēties Konstancei. Kad Konstance iepazīstina Paulu ar Heninga vecākiem, viņš baidās no atkārtotas lēkmes.

 • 18:00

  Dienas ziņas (Dienas ziņas)

  Dienas ziņas (Dienas ziņas)

  Dienas ziņas

  Jau pulksten 18:00 svarīgākais par aktuālajiem notikumiem Latvijā un pasaulē – uzticamas, objektīvas un daudzpusīgas ziņas! Raidījumā skatāmas arī novadu ziņas – par jaunākajiem notikumiem Kurzemē, Vidzemē, Latgalē un Zemgalē vēsta Latvijas reģionālo televīziju korespondenti. Raidījumu vada Ilze Vēbere, Ilze Dobele, Jānis Geste, Laura Vonda.

 • 18:33

  Kultūras ziņas (Kultūras ziņas)

  Kultūras ziņas (Kultūras ziņas)

  Kultūras ziņas

  Dinamisks ikdienas kultūras aktualitāšu apskats katru darbdienas vakaru pēc "Dienas ziņām". Inteliģenti un emocionāli par norisēm vizuālajā mākslā, teātrī, kino, mūzikā un citās radošajās jomās. Raidījumu veido LTV Kultūras redakcijas žurnālisti, redaktori un režisori. Vadītāji – Jānis Holšteins-Upmanis, Adriāna Roze, Liene Jakovļeva un Edgars Raginskis.

 • 18:45

  Sporta ziņas (Sporta ziņas)

  Sporta ziņas (Sporta ziņas)

  Sporta ziņas

 • 18:51

  Laika ziņas (Laika ziņas)

  Laika ziņas (Laika ziņas)

  Laika ziņas

  Jaunākie laika apstākļi un precīzākās prognozes Latvijai un Eiropai, ziņas par interesantām dabas parādībām un brīdinājumi par īpaši vērā ņemamiem hidrometeoroloģiskajiem apstākļiem. Vadītāji – Toms Bricis, Ilze Skudra, Ramona Salmiņa.

 • 18:56

  Ceturtā studija (Ceturtā studija)

  Ceturtā studija (Ceturtā studija)

  Ceturtā studija

  Raidījuma "4. studija" misija ir aktualizēt un palīdzēt risināt sabiedrībai aktuālus ikdienas jautājumus visās dzīves sfērās, kas ietekmē katra indivīda un sabiedrības dzīves kvalitāti. Raidījuma misija formulēta sauklī "Neērti jautājumi ērtākai ikdienai". Raidījums aktualizē un palīdz risināt problēmas, ar kurām saskaras ikviens Latvijas iedzīvotājs, sākot ar ģimeni, mācību un darba vidi, publisko telpu un beidzot ar dažādu privāto, pašvaldību un valsts iestāžu darbību un to sniegtajiem pakalpojumiem.

 • 19:24

  Laika ziņas (Laika ziņas)

  Laika ziņas (Laika ziņas)

  Laika ziņas

  Jaunākie laika apstākļi un precīzākās prognozes Latvijai un Eiropai, ziņas par interesantām dabas parādībām un brīdinājumi par īpaši vērā ņemamiem hidrometeoroloģiskajiem apstākļiem. Vadītāji – Toms Bricis, Ilze Skudra, Ramona Salmiņa.

 • 19:30

  Province (Province)

  Province (Province)

  Province

  "Province" – tie ir valsts bēniņi. Tā ir kā savdabīga pasaule, kam ikdienā mēs, viesistabu un guļamistabu apdzīvotāji, nepievēršam daudz uzmanības. Laiks šeit rit pēc citiem likumiem. Tas atnāk gandrīz tikpat ātri, bet aiziet lēnāk un ilgāk kavējas. Katrai valstij un tautai ir vajadzīgi savi bēniņi. Tie dod kādu īpašu stabilitāti, kas nekā citādi nav iegūstama. Bēniņu lielākā bagātība ir to spēja būt citādiem…

 • 20:00

  Panorāma (Panorāma)

  Panorāma (Panorāma)

  Panorāma

  Latvijā vecākā informatīvā programma Panorāma , kas ēterā ir kopš 1958. gada, šo gadu laikā pulcējusi vairākus simtus darbinieku. Šodien Panorāmas veidošanā iesaistās gandrīz viss Latvijas televīzijas Ziņu dienests. Panorāma neapšaubāmi ir mediju ikona Latvijā, un daudz kas vairāk par vienkāršu ziņu raidījumu. Panorāma ir Atmodas lieciniece un veicinātāja. Ar šo raidījumu uzaugušas vairākas paaudzes, kurām Panorāmas skatīšanās ir nesatricināms ikvakara rituāls.

 • 20:37

  Šodienas jautājums (Šodienas jautājums)

  Šodienas jautājums (Šodienas jautājums)

  Šodienas jautājums

  No pirmdienas līdz ceturtdienai 20:35 LTV1 demonstrē diskusiju raidījumu "Šodienas jautājums", kurā tiek analizēts un skaidrots kāds no attiecīgās dienas svarīgākajiem notikumiem. Koncentrēti, neieslīgstot liekvārdībā, raidījuma dalībnieki runā tiešām par būtiskāko! Operatīvi reaģējot uz aktuālajiem dienas notikumiem, studijā tiešraidē tiekas dažādu jomu eksperti un politiķi.

 • 20:57

  Sporta ziņas (Sporta ziņas)

  Sporta ziņas (Sporta ziņas)

  Sporta ziņas

 • 21:04

  Laika ziņas (Laika ziņas)

  Laika ziņas (Laika ziņas)

  Laika ziņas

  Jaunākie laika apstākļi un precīzākās prognozes Latvijai un Eiropai, ziņas par interesantām dabas parādībām un brīdinājumi par īpaši vērā ņemamiem hidrometeoroloģiskajiem apstākļiem. Vadītāji – Toms Bricis, Ilze Skudra, Ramona Salmiņa.

 • 21:10

  1:1. Aktuālā intervija (1:1. Aktuālā intervija)

  1:1. Aktuālā intervija (1:1. Aktuālā intervija)

  1:1. Aktuālā intervija

  Raidījumā "1:1" [viens pret vienu] satiekas sabiedrībā zināma personība un žurnālists. Raidījums skaidro, analizē un ļauj izprast sabiedrībai nozīmīgas norises visdažādākajās dzīves jomās Latvijā un pasaulē, izprast personības nozīmīgumu, atbildību šo procesu virzībā. Viesi izvēlēti, ņemot vērā tā brīža aktualitātes vai arī konkrētās personas iespējamo ietekmi uz notikumiem nākotnē, – valsts pirmās amatpersonas, biznesa, kultūras un nevalstiskā sektora pārstāvji. Raidījumu vada žurnālists Gundars Rēders.

 • 22:00

  Kriptovalūtas pasaule (Kriptovalūtas pasaule)

  Kriptovalūtas pasaule (Kriptovalūtas pasaule)

  Kriptovalūtas pasaule

  Dokumentālā filma "Kriptovalūtas pasaule" piedāvā ieskatīties strauji augošajā kriptovalūtu un to ekosistēmu pasaulē. No bitmonētas līdz NFT – par kriptovalūtu daudz runā un raksta. Bet kas tieši tā ir? Kā tā darbojas? Kur to var izmantot? Kriptovalūtu pavada ažiotāža un skepse. Dažādi eksperti mēģinās atklāt kriptovalūtas sociālos un tehnoloģiskos pamatus, pētot tās rašanos un to, kāpēc šī jaunā tehnoloģija var mainīt ne tikai naudu.

 • 22:55

  Nakts ziņas (Nakts ziņas)

  Nakts ziņas (Nakts ziņas)

  Nakts ziņas

  Ziņas tiem, kas vēl neguļ! Īsi par vissvarīgākajiem un aktuālākajiem notikumiem Latvijā un pasaulē!

 • 23:05

  Sporta ziņas (Sporta ziņas)

  Sporta ziņas (Sporta ziņas)

  Sporta ziņas

 • 23:07

  Laika ziņas (Laika ziņas)

  Laika ziņas (Laika ziņas)

  Laika ziņas

  Jaunākie laika apstākļi un precīzākās prognozes Latvijai un Eiropai, ziņas par interesantām dabas parādībām un brīdinājumi par īpaši vērā ņemamiem hidrometeoroloģiskajiem apstākļiem. Vadītāji – Toms Bricis, Ilze Skudra, Ramona Salmiņa.

 • 23:10

  Kabīrijas naktis (Kabīrijas naktis)

  Kabīrijas naktis (Kabīrijas naktis)

  Kabīrijas naktis

  KINO KLASIKA! Itālijas un pasaules kino zelta klasika, filma, kura 1958. gadā saņēmusi "Oskaru" kā labākā filma svešvalodā, savukārt galvenās lomas atveidotājas Džuljetas Mazīnas sniegums novērtēts ar labākās aktrises balvu Kannu kinofestivālā. Par spīti neveiksmēm un likteņa triecieniem, Romas naktstauriņš ar zelta sirdi Kabīrija nekad nezaudē optimismu un ticību cilvēkiem un mīlestībai. Par mata tiesu paglābusies no nāves, sāpinātā Kabīrija turpina stāties pretī dzīvei ar neizmērojamu optimismu un naivumu. Kādu vakaru viņa ieklīst elegantajā Veneto ielā, kur viņu uzrunā filmu zvaigzne Alberto Lacari. Kārtējo reizi viņu sagaida vilšanās, un nabaga Kabīrija lūdz svētību Jaunavai Marijai. Viņas lūgšanas tiek uzklausītas, un Kabīrijas dzīvē ienāk Oskars Donofrio. Vai brīnumi mēdz notikt? Apbrīnojamā veidā balansējot uz realitātes un sapņa robežas, šī filma vienlaikus ir gan stāsts par traģisku sievietes likteni, gan oda dzīvespriekam un cilvēka bezgalīgajai spējai atdzimt no jauna.

 • 01:05

  V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts (V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts)

  V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts (V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts)

  V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts

  Vai zināt, ka arī filozofus Imanuēlu Kantu, Johanu Gotfrīdu Herderu, dzejnieku Johanu Volfgangu Gēti var uzskatīt par bibliotekāriem, bet šodien vīrietis bibliotekārs ir liels retums? Tālab nav brīnums, ka Uģis Joksts būs vienīgais kungs sešu dalībnieču gaismas piļu darbinieču pulciņā. Aigas Volkovas komandā visas dāmas būs no Jelgavas pilsētas bibliotēkas draudzīgā kolektīva, bet Gulbenes novada bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītājas Rūtas Boktas komandā – dāmas no Olaines 2. vidusskolas un Rīgas 45. vidusskolas bibliotēkām. Rūta Bokta – komandas kapteine, Gulbenes novada bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja. Pēc studijām Rīgā atgriezusies dzimtajā pusē Gulbenē. Vasarā pārvietojas ar velosipēdu, bet ziemā slido un slēpo. Ļoti patīk savējiem pagatavot kaut ko gardu. Daiga Raļļa – strādā Olaines 2. vidusskolas bibliotēkā. Vasarās ar draugiem laivo pa Latvijas upēm vai ar auto apceļo dzimto zemi. Palaikam dzied, piedalās vai pati organizē karaokes pasākumus. Ja par grāmatu lasīšanu – priekšroku dod biogrāfiskajiem romāniem. Anita Šābele – Rīgas 45. vidusskolas bibliotekāre. Vaļasprieks ir supošana – ekstrēmākais piedzīvojums bija supot pa Temzu Lielbritānijā, lielā vējā un satiksmē. Patīk būt dabā un braukt ar velosipēdu, lasīt žurnālus par dabu, vēsturi un zinātni, kā arī viegla literatūra atpūtai. Aiga Volkova – komandas kapteine, bijusī LBB Zemgales reģionālās nodaļas vadītāja. Radoša, inovatīva, orientēta uz personisko izaugsmi un pārmaiņām. Nupat Aiga ar kolēģi ir uzvedusi leļļu teātra izrādi pirmsskolas vecuma bērniem. No darba brīvajā laikā nūjo un kopā ar vīru audzina 3 dēlus. Andra Poota kapteines kolēģe, novadpētniece. Vispusīgi zinoša, nosvērta. Latviešu valodas kaismīga aizstāve. Andra izstaro iekšējo spēku un pārliecību. Spēj sadarboties ar citiem un strādāt komandā. Ģimene ir viņas lielākā bagātība, ļoti godā ģimenes tradīcijas. Ja Andrai būtu daudz brīva laika, viņa gribētu iemācīties tamborēt. Linda Langenfelde – kolēģe, Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktores vietniece. Bibliotēku nozares profesionāle, bibliotekāre no matu galiņiem līdz papēžiem. Bibliotēku nozarē ir jau 40 gadus. Absolūta optimiste, kas glāzi vienmēr redzēs līdz pusei pilnu, nevis pustukšu. Patīk saule dabā un cilvēkos. Interesē māksla, arhitektūra, literatūra.