Aizmirsu paroli

Mans e-pasts
 

LTV1

Latvijas sabiedriskā televīzija, kas savu programmu veido balstoties uz tradīcijām, jo ir vecākais TV kanāls Latvijā. Ziņas, analītiskie un atorraidījumi, mūzika, teātra izrādes, seriāli, raidījumi bērniem. Programma latviešu valodā katru dienu no 7:00 līdz 1:00.

 • 23:30

  De facto (De facto)

  De facto (De facto)

  Analītiski pētnieciskais raidījums "de facto". Sabiedrībai nozīmīgus jautājumus izmeklēs komanda, kuru veido četri žurnālisti – Matīss Arnicāns, Olga Dragiļeva, Ivo Leitāns un Inga Šņore. Raidījuma režisors – Dace Slavinska. Jaunajā sezonā īpaša uzmanība tiks pievērsta notikumiem, kas tieši ietekmēs Latvijas nākotni – 13.Saeimas vēlēšanām un Valsts prezidenta vēlēšanām. Ko partijas noklusē? Raidījuma "de facto" žurnālisti sekos krimināllietu izmeklēšanai, kas saistītas ar Latvijā ietekmīgām personām. "de facto" uzmanības lokā arī citas nozīmīgas tēmas, lai aizstāvētu Latvijas sabiedrības intereses. Raidījumu vadīs Inga Šņore un Matīss Arnicāns.

 • 00:05

  Ievainotā reputācija (Ievainotā reputācija)

  filmas

  Ievainotā reputācija (Ievainotā reputācija)

  filmas

  Luīze Jobsta ir skolotāja Bavārijas skolā. Skolēni viņu mīl. Luīze ir slavena ar mūsdienīgām mācību metodēm un nestandarta pieeju skolas darbiem. Viņa ir ideāliste. Kad Luīze atsakās ielikt augstāku atzīmi vienam no ietekmīga tēva dēliem, drīz sociālajos tīklos parādās viņas kailfoto. Luīzes reputācija ir sadragāta, vietējā ciemata iedzīvotāji par viņu sāk baumot, un vīrieši izsaka nepiedienīgus piedāvājumus. Drīz sieviete pazūd bez vēsts. Vai vainīgais ir kāds no iedzīvotājiem, vai tā ir rūpīgi izsvērta Luīzes afēra?

 • 01:35

  700 pasaules brīnumi. Bosnija un Hercegovina (700 pasaules brīnumi. Bosnija un Hercegovina)

  zinātne

  700 pasaules brīnumi. Bosnija un Hercegovina (700 pasaules brīnumi. Bosnija un Hercegovina)

  zinātne

  Iziet caur seniem pazemes labirintiem, satikt vienu no visneparastākajiem pasaules dzīvniekiem, ieraudzīt gadsimtiem vecas ūdens dzirnavas, uzrāpties uz jumta un palīdzēt iztīrīt dūmvadu vienīgajai Bosnijas skursteņslauķei – tā ir tikai daļa piedzīvojumu, kas jūs sagaida kopā ar "700 pasaules brīnumiem".

 • 02:00

  Aculiecinieks (Aculiecinieks)

  ziņas

  Aculiecinieks (Aculiecinieks)

  ziņas

  Raidījums "Aculiecinieks" atgriežas ar jaunu sezonu! 13 minūšu gari televīzijas stāsti vēsta par notikumiem un Latvijā īpašiem cilvēkiem, aptverot vēsturiskus, zinātnes, izglītības, pilsētas, lauku un daudzus citus tematus.

 • 02:15

  Šodienas jautājums (Šodienas jautājums)

  Šodienas jautājums (Šodienas jautājums)

  No 31. augusta LTV1 tiks demonstrēts jauns diskusiju raidījums "Šodienas jautājums", kas ēterā būs četras reizes nedēļā (no pirmdienas līdz ceturtdienai) uzreiz pēc "Panorāmas"– pulksten 20.34. Raidījumu vadīs pieredzējusī LTV Ziņu dienesta žurnāliste Anete Bērtule, redaktore – Alīna Lastovska, kura iepriekš strādājusi vairākos plašsaziņas līdzekļos. Raidījums noritēs diskusijas formā – ar vienu, diviem vai vairākiem viesiem, plašāk skaidrojot un analizējot kādu no attiecīgās dienas svarīgākajiem notikumiem un meklējot atbildes uz sabiedrībai būtiskiem jautājumiem. Interneta pārraidē raidījums būs vērojams ar surdotulkojumu.

 • 02:35

  Latvijas Kods (Latvijas Kods)

  seriāli

  Latvijas Kods (Latvijas Kods)

  seriāli

  Latvijas Kods

 • 03:05

  1:1. Aktuālā intervija (1:1. Aktuālā intervija)

  ziņas

  1:1. Aktuālā intervija (1:1. Aktuālā intervija)

  ziņas

  Katru otrdienas vakaru plkst. 21.15 Latvijas Televīzija piedāvā raidījumu "1:1" [viens pret vienu]. Raidījums veidots pēc britu televīzijas hard talk parauga, kur studijā satiekas sabiedrībā zināma personība un žurnālists. 45 minūšu garā intervijā, "1:1" mērķis ir ne tikai izdiskutēt sabiedrībai svarīgas aktualitātes, bet arī atklāt intervējamā personību. Raidījuma viesi tiek izvēlēti, vadoties pēc tā brīža aktualitātēm, vai arī, skatoties uz konkrētās personas potenciālo ietekmi uz sagaidāmajiem notikumiem nākotnē. Uz raidījumu tiek aicināti dažādu jomu pārstāvji — valsts pirmās amatpersonas, biznesa, kultūras un nevalstiskā sektora pārstāvji. Raidījumu vada žurnālists Gundars Rēders.

 • 03:50

  V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts (V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts)

  V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts (V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts)

  Uģis Joksts erudītus uzrunās gada garākajā dienā, sakot, ka ir labs iemesls visu nakti palikt nomodā un, lai prāts būtu možs, vakara stundu dalīt ar veiksmi, intuīciju, prātu. Martas Lapiņas komanda vēlas tikt pie naudas balvas, lai komandai veidotu vienotu vizuālu tēlu, ar ko turpināt startus erudīcijas turnīros! Madaras Cimmermanes komanda startē atkārtoti, jo interese par erudīciju nav zudusi. Piecu dalībnieču vainadziņi atgādinās, ka laiks gatavoties Jāņu vakaram! Marta Lapiņa – komandas kapteine. Ikdienā sastopama analītiskās ķīmijas laboratorijā, kur cenšas lietderīgi izmantot iegūto inženierzinātņu grādu. Brīvajā laikā meklē lietas un apmeklē vietas slēpņošanas, rogaininga vai telpu orientēšanās ietvaros, kā arī dažādos veidos paplašina zināšanu loku, lai labāk veiktos viktorīnās. Paulīna Latsone ikdienā darbojas jaunatnes jomā un ir aktīva skautu un gaidu kustības dalībniece jau 20 gadus. Komandas kapteines draudzene akadēmiskajā studenšu vienībā "Latviete" un Ivara kursa biedrene. Paulīnai patīk dažādi izaicinājumi, kas viņu pilnveido – gan akadēmiski, gan profesionāli, gan sportiski. Ivars Dimdiņš – vēsturnieks, šobrīd darbojas pie Carnikavas novada vēstures lappušu šķetināšanas. Mīl spēlēt futbolu, ceļot un krāt suvenīrpildspalvas. Brīvais laiks paiet akadēmisko organizāciju vidē, pilsoniskajās organizācijās un Zemessardzē. Gandarīts, ja izdodas brīvdienu rītos nesteidzīgi noskatīties kādu aizraujošu filmu. Madara Cimmermane – komandas kapteine, studenšu korporācijas ''Imeria'' biedre. Savai enerģijai dod vaļu, dodoties pārgājienos pa visu Latviju, – kopš pandēmijas sākuma īpaši aizraujas ar PostNos ''Latvijas izaicinājums'' gājieniem. Liela kaislība ir teātru un dažādu citu kultūras pasākumu apmeklēšana, grāmatu lasīšana, dziedāšana korī. Astra Cīrule – kapteines draudzene. Patīk mācīties, ir dabaszinātņu bakalaura grāds, kā arī divi maģistra grādi. Darbs ir saistīts ar IT jomu, tāpēc daudz zina par informācijas sistēmām un citām tehnoloģijām. Daudzpusīga, īpaši interesējas par politiku un psiholoģiju, antropoloģiju un sabiedrībā notiekošajiem procesiem. Elīna Andiņa – kapteines draudzene, studenšu korporācijas "Imeria" biedre. Astoņus gadus vadījusi lauksaimniecības žurnālu "Saimnieks LV", iepazinusi Latvijas lauksaimniekus un dažādas nozares, pārliecinoties, cik gudri un pamatīgi cilvēki tajās strādā. Gada sākumā pasaulē nāca dēliņš Jēkabs, tāpēc viss laiks un spēks tiek veltīts viņam. Interešu lokā ir ezotērika, astroloģija un psiholoģija.

 • 04:30

  Province (Province)

  izklaide

  Province (Province)

  izklaide

  Latvijas Televīzijas raidījums "Province" atgriežas ekrānos, lai dotos pie iedzīvotājiem visā Latvijā. Latvija nav tikai Rīga. Mēs būsim kopā, lai uzklausītu skaisto un brīžiem rūgto cilvēku dzīves pieredzi. Brauksim pa bezceļiem dziļos laukos un miljoniem vērtu maģistrāli pilsētās, lai tiktos ar dažādiem cilvēkiem.

 • 05:00

  Vides fakti (Vides fakti)

  Vides fakti (Vides fakti)

  Pēc vasaras brīvdienām pie LTV1 skatītājiem atgriežas raidījums "Vides fakti". Šajā sezonā esam būtiski paplašinājuši saturu digitālajās platformās, piedāvāsim izzinošus un izglītojošus rakstus par vides aktualitātēm portālā LSM.LV, aktīvi rosīsimies sociālajos tīklos īsu video aktualitāšu formā. Raidījuma satura galvenā prioritāte būs klimata pārmaiņas un mūsu katra rīcība to mazināšanai. Ja vēl pirms dažiem gadiem netrūka klimata pārmaiņu noliedzēju, tad šodienas postošās dabas katastrofas ir atvērušas acis pat lielākajiem skeptiķiem. Vētras, plūdi, karstums un nebijušu apmēru meža ugunsgrēki ir realitāte, ar kuru saskaras tūkstošiem un miljoniem cilvēku visā pasaulē. Rudens sezonā analizēsim klimata pārmaiņu sekas, meklēsim risinājumus to mazināšanai, rādīsim pozitīvus piemērus un iesaistīsim skatītājus aktīvā rīcībā. "Vides faktu" rudens sezonu veidos žurnālisti Kristaps Puriņš, Laima Baumane, Daniela Studente, Inese Supe un dabas pētnieks Ilmārs Tīrmanis. Par raidījuma vadīšanu rūpēsies viens no vides domas līderiem, žurnālists Sandijs Semjonovs.

 • 05:31

  Piedzīvojums dabā (Piedzīvojums dabā)

  zinātne

  Piedzīvojums dabā (Piedzīvojums dabā)

  zinātne

  Piedzīvojumu meklētājs Jānis Kļaviņš dodas jaunajā un vēl nezināmajā, izpētot dabu pārgājienos. Cilvēks ir viena no vides sastāvdaļām, kas veido to kopumu. Ar piemēriem vēlamies parādīt, kā cilvēks var, veiksmīgi integrējoties vidē, vadīt savu saimniecisko darbību. Veidot cilvēku izpratni, dodoties Latvijas dabā, izglītojot un informējot iespējami plašu sabiedrības daļu par dažādo ekosistēmu un sniedzot praktiskus padomus, kā izmantot dabas resursus, nepiesārņojot un saglabājot vides kvalitāti.

 • 06:00

  Latvijas Republikas valsts himna (Latvijas Republikas valsts himna)

  mūzika

  Latvijas Republikas valsts himna (Latvijas Republikas valsts himna)

  mūzika

 • 06:02

  Blaumaņa Skroderdienu raibais mūžs (Blaumaņa Skroderdienu raibais mūžs)

  filmas

  Blaumaņa Skroderdienu raibais mūžs (Blaumaņa Skroderdienu raibais mūžs)

  filmas

  Vai var vēl labāk ievadīt jubileju kā ar "Skroderdienām Silmačos"? Un kur gan citur, ja ne Brakos? Tur piedzimst šī luga trīs nedēļās, tur noskatīts ne viens vien prototips, tur no tuvējām mājām kaimiņi nākuši līgot! Tur, veidojot šo izzinoši – izklaidējošo videofilmu par Blaumani un "Skroderdienām Silmačos", kopā ar TV radošo grupu – Mārīti Balodi, Jāni Siliņu, Egilu Kurpnieku -būs Silmaču jaunā saimniece Dita Lūriņa. Viņa "mājās" sauks visus Silmaču ļaudis – aktierus un uzvedumus, kas paaudžu paaudzēs spēlējuši šajā neparastajā Blaumaņa lugā, kas tautā ierakstījusies jau kā Jāņu rituāls. Atcerēsimies, uzzināsim un ļausimies pārvērtībām, kuras komentēs literatūras un Blaumaņa dzīves zinātāji Anna Kuzina un Raimonds Briedis, bet apliecinās dažādu gadu teātru izrāžu fragmenti.

 • 06:55

  Daugaviņa guni kūra. LTV dziesmotais ceļojums pa Daugavu Līgo vakarā (Daugaviņa guni kūra. LTV dziesmotais ceļojums pa Daugavu Līgo vakarā)

  izklaide

  Daugaviņa guni kūra. LTV dziesmotais ceļojums pa Daugavu Līgo vakarā (Daugaviņa guni kūra. LTV dziesmotais ceļojums pa Daugavu Līgo vakarā)

  izklaide

  Līgo vakara ieskaņā Latvijas Televīzija aicina doties dziesmotā ceļojumā pa Latvijas Likteņupi Daugavu kopā ar Esmeraldu Ermali un Gunti Skrastiņu! Ceļojumu sāksim vietā, kur tiekas trīs novadi — Vidzeme, Latgale, Zemgale, — un dosimies līdz pat Koknesei, kur atrodas Latvijai tik nozīmīgais Likteņdārzs. Braucienā satiksim Daugavas krastu iemītniekus, iedegsim svētku ugunskuru un ļausimies līgo apdziedāšanās rituālam. Sirsnīgām atmiņām un LTV muzikālo arhīvu skaistākajām melodijām piepildītais ceļš mūs vedīs gar zviedru skanstīm, Staburagu un jauno Staburagu.

 • 08:30

  Bings (Bings)

  seriāli

  Bings (Bings)

  seriāli

  Kad bērnam ir trīs gadi, pasaule šķiet diezgan satraucoša. Mazuļi jūt intensīvu prieku, vilšanos, aizrautību un sajūsmu katrā mazajā lietā, kuru dara. Trusis Bings ir bērns, kurš izdzīvo trokšņaino, priekpilno, trauksmaino pirmsskolas dzīvi. Kad Bingam ir nepieciešams atbalsts, viņa pieaugušais draugs Flops ir klāt, lai vadītu viņu cauri ikdienas kāpumiem un kritumiem. Kopā ar draugiem Sulu, Koko un Pando Bings arī trešajā sezonā turpinās stāstīt gan mazajiem, gan pieaugušajiem, kādas ķibeles mēdz gadīties bērna dzīvē un kā ar tām tikt galā. Pieaugušo lomas ierunājuši Leļļu teātra aktieri Valdis Vanags (Flops) un Santa Didžus (Amma).

 • 08:37

  Bings (Bings)

  seriāli

  Bings (Bings)

  seriāli

  Kad bērnam ir trīs gadi, pasaule šķiet diezgan satraucoša. Mazuļi jūt intensīvu prieku, vilšanos, aizrautību un sajūsmu katrā mazajā lietā, kuru dara. Trusis Bings ir bērns, kurš izdzīvo trokšņaino, priekpilno, trauksmaino pirmsskolas dzīvi. Kad Bingam ir nepieciešams atbalsts, viņa pieaugušais draugs Flops ir klāt, lai vadītu viņu cauri ikdienas kāpumiem un kritumiem. Kopā ar draugiem Sulu, Koko un Pando Bings arī trešajā sezonā turpinās stāstīt gan mazajiem, gan pieaugušajiem, kādas ķibeles mēdz gadīties bērna dzīvē un kā ar tām tikt galā. Pieaugušo lomas ierunājuši Leļļu teātra aktieri Valdis Vanags (Flops) un Santa Didžus (Amma).

 • 08:44

  Bings (Bings)

  seriāli

  Bings (Bings)

  seriāli

  Kad bērnam ir trīs gadi, pasaule šķiet diezgan satraucoša. Mazuļi jūt intensīvu prieku, vilšanos, aizrautību un sajūsmu katrā mazajā lietā, kuru dara. Trusis Bings ir bērns, kurš izdzīvo trokšņaino, priekpilno, trauksmaino pirmsskolas dzīvi. Kad Bingam ir nepieciešams atbalsts, viņa pieaugušais draugs Flops ir klāt, lai vadītu viņu cauri ikdienas kāpumiem un kritumiem. Kopā ar draugiem Sulu, Koko un Pando Bings arī trešajā sezonā turpinās stāstīt gan mazajiem, gan pieaugušajiem, kādas ķibeles mēdz gadīties bērna dzīvē un kā ar tām tikt galā. Pieaugušo lomas ierunājuši Leļļu teātra aktieri Valdis Vanags (Flops) un Santa Didžus (Amma).

 • 08:51

  Bings (Bings)

  seriāli

  Bings (Bings)

  seriāli

  Kad bērnam ir trīs gadi, pasaule šķiet diezgan satraucoša. Mazuļi jūt intensīvu prieku, vilšanos, aizrautību un sajūsmu katrā mazajā lietā, kuru dara. Trusis Bings ir bērns, kurš izdzīvo trokšņaino, priekpilno, trauksmaino pirmsskolas dzīvi. Kad Bingam ir nepieciešams atbalsts, viņa pieaugušais draugs Flops ir klāt, lai vadītu viņu cauri ikdienas kāpumiem un kritumiem. Kopā ar draugiem Sulu, Koko un Pando Bings arī trešajā sezonā turpinās stāstīt gan mazajiem, gan pieaugušajiem, kādas ķibeles mēdz gadīties bērna dzīvē un kā ar tām tikt galā. Pieaugušo lomas ierunājuši Leļļu teātra aktieri Valdis Vanags (Flops) un Santa Didžus (Amma).

 • 09:05

  Ruksīša ceļojums (Ruksīša ceļojums)

  filmas

  Ruksīša ceļojums (Ruksīša ceļojums)

  filmas

  Stāsts par Ruksīti, kurš labprātāk saldi paguļ, nekā iesaistās mājas darbos. Draugu neizpratne viņu aizvaino. Pļāpīgā žagata pastāsta Ruksītim par bagātajiem un dāsnajiem radiem mežā. Ruksītis , ilgi nedomādams, pamet dzimto sētu un dodas turp, kur dzīve būs tik bezrūpīga un skaista! Taču burvīgais sapnis izrādās mānīgs un Ruksīša ceļojums drīz vien pārvēršas bīstamā dēkā.

 • 09:18

  Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi (Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi)

  filmas

  Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi (Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi)

  filmas

  Šis ir Kaspara Rogas stāsts par Hugo, kurš dzīvo ērtā vistu kūtī, taču garlaikojas. Viņš vēlas kļūt slavens un dziedāt uz skatuves. Liktenis Hugo ierauj neticamos piedzīvojumos, un viņa sapņi piepildās. Filmas un montāžas režisors ir Reinis Kalnaellis, bet scenārija autors — grupas "Prāta Vētra" bundzinieks Kaspars Roga. Animācijas filmas pirmizrāde norisinājās 2017. gada 14. februārī Berlīnes starptautiskā kinofestivāla "Generation KPlus" programmas ietvaros. Lomas ieskaņojuši Renārs Kaupers, Armands Berģis, Jānis Jarāns, Dainis Porgants, Andris Bērziņš, Edgars Lipors, Aldis Kalniņš, Zuarguss KZ, Pēteris Šogolovs un Santa Didžus.

 • 09:30

  Ness un Nesija (Ness un Nesija)

  filmas

  Ness un Nesija (Ness un Nesija)

  filmas

  Lohnesa ezera Nesijas un Ineša ezera Nesa mīlas stāsts liecina par patiesu uzticību, ko nevar šķirt ne laiks, ne attālums. Barvedes Barakudas vadībā zemūdens iemītnieki ir gatavi palīdzēt mīlētājiem satikties pēc 10 tūkstošiem gadu nošķirtības. Taču, lai veiktu uzdevumu, peldoņiem jātiek galā arī ar cilvēku izraisītu piesārņojumu un jāiepazīst mūžīgās pārvēršanās cikls. Filma veidota pēc Vika grāmatas "Zemūdens bara lielā diena".

 • 10:35

  Vella kalpi. Atjaunotā versija (Vella kalpi. Atjaunotā versija)

  filmas

  Vella kalpi. Atjaunotā versija (Vella kalpi. Atjaunotā versija)

  filmas

  17. gadsimts Latvijā, zemi pārstaigā zviedru un poļu karaspēks. Rīgas rātes kungi gatavi par labu atlīdzību atdot Rīgas atslēgas jebkurai svešzemju varai, taču trīs draugi Andris, Pēteris un Ērmanis kopā ar draudzenēm Rūtu, Annu un Lēni negrib to pieļaut un mudina Rīgas iedzīvotājus cīnīties.

 • 12:00

  Vella kalpi vella dzirnavās (Vella kalpi vella dzirnavās)

  filmas

  Vella kalpi vella dzirnavās (Vella kalpi vella dzirnavās)

  filmas

  Diloģijas otrā daļa – tie paši varoņi (Andris, Pēteris un Ērmanis, un viņu līgavas) šoreiz nocietinājušies Māras dzirnavās un joprojām cīnās tik veiksmīgi, ka bez mistisku spēku palīdzības tas nebūtu iespējams – tā vismaz uzskata visi tie, kuri viņus sauc par vella kalpiem.

 • 13:35

  Latvijas Sirdsdziesmas speciālizlaidums (Latvijas Sirdsdziesmas speciālizlaidums)

  mūzika

  Latvijas Sirdsdziesmas speciālizlaidums (Latvijas Sirdsdziesmas speciālizlaidums)

  mūzika

 • 14:30

  Skroderdienas Silmačos (Skroderdienas Silmačos)

  filmas

  Skroderdienas Silmačos (Skroderdienas Silmačos)

  filmas

  Druvienas pagasta Silmaču estrādē 1986. gadā Līgo dienā pirmo reizi notika leģendārais Latvijas Nacionālā teātra izrādes "Skroderdienas Silmačos" brīvdabas iestudējums, kas toreiz piedzīvoja milzīgu atsaucību, priecējot skatītājus ne tikai klātienē, bet arī televīzijas ierakstā. Līdz 1991. gadam Latvijas Nacionālais teātris Druvienā nospēlēja 10 izrādes, un tās noskatījās vairāk nekā 100 000 skatītāju. Tas tiek uzskatīts par grandiozāko notikumu pēckara Latvijas teātra dzīvē un noteikti ir ieņēmis būtisku lomu Trešās Atmodas vēsturē. Šajā Alfrēda Jaunušana uzvedumā spēlēja Astrīda Kairiša, Ģirts Jakovļevs, Rolands Zagorskis, Velta Līne, Lidija Freimane, Elza Radziņa, Uldis Dumpis, Lāsma Kugrēna, Valdis Lūriņš, Iveta Brauna, Maiga Sika, Dina Kvelde, Inta Tirole, Uldis Norenbergs, Voldemārs Šoriņš, Jānis Skanis un citi.

 • 18:00

  Dienas ziņas (Dienas ziņas)

  Dienas ziņas (Dienas ziņas)

 • 18:24

  Sporta ziņas (Sporta ziņas)

  Sporta ziņas (Sporta ziņas)

 • 18:30

  Laika ziņas (Laika ziņas)

  ziņas

  Laika ziņas (Laika ziņas)

  ziņas

 • 18:35

  Limuzīns Jāņu nakts krāsā. Atjaunotā versija (Limuzīns Jāņu nakts krāsā. Atjaunotā versija)

  filmas

  Limuzīns Jāņu nakts krāsā. Atjaunotā versija (Limuzīns Jāņu nakts krāsā. Atjaunotā versija)

  filmas

  Viena no Jāņa Streiča asprātīgākajām spēlfilmām, ļaujot aktieriem izpausties neparastos ampluā ar komiskiem raksturiem. Par Jāņu laika tradīciju kļuvusi ikgadējā filmas skatīšanās ģimenes lokā pie TV ekrāniem visā Latvijā. Unikāls ir arī filmas pēdējais kadrs, pašam režisoram iejūtoties Mirtas tantes vīra lomā, vēl jauniem esot. Protams, jāpiemin arī lomas izvēle, par Mirtas tantes atveidotāju izvēloties leģendāro latviešu aktrisi Lilitu Bērziņu, kurai šī bija priekšpēdējā loma. Filmas atjaunotā versija izveidota 2008. gadā, uzlabojot tehniskās nepilnības, kas radušās filmas uzglabāšanas laikā – atjaunojot filmas audio noformējumu jeb "skaņas celiņu" un uzlabojot krāsu gammu saskaņā ar autoru ieceri.

 • 20:00

  Panorāma (Panorāma)

  ziņas

  Panorāma (Panorāma)

  ziņas

  Latvijā vecākā informatīvā programma "Panorāma", kas ēterā ir kopš 1958. gada, šo gadu laikā pulcējusi vairākus simtus darbinieku. Šodien "Panorāmas" veidošanā iesaistās gandrīz viss Latvijas televīzijas Ziņu dienests. "Panorāma" neapšaubāmi ir mediju ikona Latvijā, un daudz kas vairāk par vienkāršu ziņu raidījumu. "Panorāma" ir Atmodas lieciniece un veicinātāja. Ar šo raidījumu uzaugušas vairākas paaudzes, kurām "Panorāmas" skatīšanās ir nesatricināms ikvakara rituāls.

 • 20:25

  Sporta ziņas (Sporta ziņas)

  Sporta ziņas (Sporta ziņas)

 • 20:31

  Laika ziņas (Laika ziņas)

  ziņas

  Laika ziņas (Laika ziņas)

  ziņas

 • 20:35

  Raimonds Pauls " Vasaras noskaņās" (Raimonds Pauls " Vasaras noskaņās")

  Raimonds Pauls " Vasaras noskaņās" (Raimonds Pauls " Vasaras noskaņās")

  Raimonda Paula jaunajā programmā "Vasaras noskaņās" pirmatskaņojumu piedzīvos deviņas Maestro komponētās dziesmas ar dzejnieka Jāņa Petera vārdiem. Koncertā Latvijas Radio 1. studijā tās izpildīs pats Maestro un aktieru ansamblis "Drama": Dita Lūriņa, Karīna Tatarinova, Mārtiņš Egliens un Mārcis Maņjakovs. Uzstāsies arī Žoržs Siksna, kurš izpildīs jau zināmas un iemīļotas Maestro dziesmas. Maestro jaunradīto dziesmu sarakstā ir "Līgo motīvs", "Jāņu nakts pasaka Rīgā", "Kalējs kala", "Polinēzija", "No A līdz Z", "Dziesma par popularitāti", "Lai cerība kā zvaigzne", "Skan klusa nakts", "Es neatceros". Komponists Raimonds Pauls saka: "Jaunā programma "Vasaras noskaņās" tapa šī gada pirmajos mēnešos. Uzaicināju savu draugu Jāni Peteru rakstīt dzeju par vasaras saulgriežiem, par mūsu svētku svinēšanu. Viņam tapa lieliski dzejoļi, kas, cita starpā, ir arī pilni humora un ironijas, man atlika tikai radīt atbilstošu mūziku." Ar sev raksturīgo humoru Maestro piebilst: "Dziesmas pirmatskaņos aktieru ansamblis "Drama", kas ir mani seni draugi no jaunības! Tās ir dziesmas, ko klausīties Jāņu vakarā, bet kā tās ar laiku iemīļos cilvēki, pašreiz grūti teikt – klausieties koncertu!" Jāņu vakara koncertā aktieri gan dziedās, gan runās Jāņa Petera dzeju, kas īpaši kuplina svētku laiku. Tajā izskanēs arī dzejas veltījums komponistam Marģerim Zariņam, kurā izmantoti seni vietvārdi, ko ikdienā vairs nelietojam. Koncerta noslēgumā būs dzirdamas arī klausītāju iemīļotas Paula dziesmas, kurām līgotāji varēs dziedāt līdzi. "Maestro un Jānim Peteram ir piedzimis brīnišķīgs Jāņu cikls, pilns noskaņu. Tajā ir gan lustīgas un ēverģēlīgas notis, gan skaista mūzika ar nopietnu un dziļu jēgu," saka aktrise Dita Lūriņa. "Jaunradītās dziesmas mēģina atmodināt patiesu svētku svinēšanu, kas ierakstīta mūsu ādā un asinīs un ir kas vairāk par parastu ugunskura aizdegšanu. Tās aicina steigt dziedāt, līgot, priecāties tā, lai dzīvošana ievibrē un līgo ir patiesi dzīvs." Raimonda Paula "Vasaras noskaņās" pavadīs Viktors Ritovs (sintezators), Rihards Goba (ģitāra), Edvīns Ozols (bass), Māris Briežkalns (bungas), Laura Rozenberga (trombons), Oskars Ozoliņš (trompete), Kristaps Lubovs (saksofons). Televīzijas ieraksta režisore – Aiga Gramste, vadošais operators – Aldis Šēnbergs, māksliniece – Kristīne Lasmane, gaismu mākslinieks – Gatis Līcis. Projekts veidots Radioteātra ietvaros, sadarbojoties ar Latvijas Televīziju.

 • 21:55

  Latvijas Loto izlozes (Latvijas Loto izlozes)

  Latvijas Loto izlozes (Latvijas Loto izlozes)

 • 22:05

  Latvijas Sirdsdziesma līgo (Latvijas Sirdsdziesma līgo)

  mūzika

  Latvijas Sirdsdziesma līgo (Latvijas Sirdsdziesma līgo)

  mūzika

  Sirdsdziesmu koncertā salīgosim, ziņģēsim un dancosim pie skanīgākajām latviešu ballīšu zelta dziesmām! Jāņu naktī iespējams viss! Arī interesantas tikšanās, ne tikai meklējot papardes ziedu, bet arī satiekot latviešu sirdsdziesmu draugus pat pāri okeānam! Līgo!

 • 23:35

  XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki (XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki)

  mūzika

  XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki (XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki)

  mūzika

  Tikai reizi piecos gados visi – gan dziesmu un deju svētku dalībnieki, gan skatītāji, gan svētku veidotāji – pēc noslēguma koncerta rada lielo kopkori un no sirds var izdziedāt tautā iemīļotās dziesmas. Mežaparka lielā estrāde un skatītāju zona pārvēršas par teju 70 000 lielu dziesmotu jūru, kurā katrai balsij, katram sirdspukstam un katram vārdam ir nozīme. Sadziedāšanās nakts pirmais akcents būs latviešu dziesmas četrbalsīgās apdarēs, un vienu no tām – "Tumša nakte, zaļa zāle" – dziedās reizē digitālais koris un visi, kuri atrodas Mežaparka lielajā estrādē. Digitālo koristu balsis iedziedāja ikviens aplikācijas "DzieDot" lietotājs. Sadziedāšanās nakts muzikālais vadītājs – Jānis Ozols. Muzikālais vadītājs – Juris Vaivods.

Šobrīd rāda

zinātne
700 pasaules brīnumi. Bosnija un Hercegovina(700 pasaules brīnumi. Bosnija un Hercegovina)
01:35 - 02:00

Iziet caur seniem pazemes labirintiem, satikt vienu no visneparastākajiem pasaules dzīvniekiem, ieraudzīt gadsimtiem vecas ūdens dzirnavas, uzrāpties uz jumta un palīdzēt iztīrīt dūmvadu vienīgajai Bosnijas skursteņslauķei – tā ir tikai daļa piedzīvojumu, kas jūs sagaida kopā ar "700 pasaules brīnumiem".